Visos pastatų priežiūros paslaugos

Kodėl svarbu prižiūrėti stogą?

      Prasta namo stogo būklė glaudžiai susijusi su užlietais viršutiniais aukštais, byrančiu lubų tinku, pūvančiomis medinėmis stogo konstrukcijomis, drėkstančiomis sienomis, namo šilumos netekimu ir pan. Prasidėjus lietingam rudeniui ar pavasariui prakiuręs stogas gali sukelti daug problemų ir pirmieji tai pajus viršutinių aukštų gyventojai.

      Klaidinga manyti, kad stogo remontas aktualus tik viršutinių aukštų gyventojams. Pro stogą prasiskverbęs vanduo patenka ir į inžinerinių sistemų šachtas – tuščias ertmes sienų konstrukcijoje ir gali prasiskverbti iki žemutinių aukštų. Dėl to nukenčia butų estetinis vaizdas ar įsimeta pelėsis.

       Stogo remonto nereikėtų atidėlioti iki paskutinės minutės. Kai stogo būklė tampa kritinė, padidėja rizika, kad bus užpilti butai ir išlaidos bus žymiai didesnės. Stogą reikėtų kiekvienais metais nuvalyti, surinkti šiukšles, patikrinti, ar neužkimšę lietaus vandens nutekėjimo kanalai. Jeigu yra smulkių pažeidimų, juos užtaisyti. Netaisomos nedidelės skylutės iš pradžių nepraleidusios vandens, kasmet plečiasi ir pradeda kelti rūpesčių. O jei vanduo negali nutekėti dėl užsikimšusių latakų ar kanalų, ant stogo žiemą susidaro ledas, kuris drasko stogą ir dėl to jis greičiau dėvisi. Žiemą, kai pašąla, ledas plėsdamasis trupina tinką ir jis atšoka. Tuomet pro atviras plytas drėgmė jau ima skverbtis į patalpas, atsiranda pelėsis ir ardo namo konstrukcijas. O pro stogą besiskverbiantis vanduo gali pasiekti elektros instaliaciją, ir name dings elektra. Svarbu išvėdinti susikaupusią drėgmę, sutvarkyti latakus, įlajas, stogo nuolydį ir pan.

        Pirmas svarbus žingsnis – teisingai įvertinti esamo stogo būklę, antras – tinkamai parinkti priemones stogo remontui. Kadangi dauguma daugiabučių namų yra senos statybos, tai nenuostabu, kad stogo šiluminė varža yra keletą kartų mažesnė už minimalią varžą, reglamentuojamą statybos įstatyme. Šiluminę izoliaciją rekomenduojama rinktis ilgaamžę, nedegią, atsparią temperatūros pokyčiams.

        Kuo anksčiau bus pastebėti stogo pažeidimai, tuo pigiau kainuos remontas ir tuo mažiau nukentės butai. O laiku keičiant susidėvėjusią stogo dangą pavyktų išvengti užlietų patalpų. Todėl stogą būtina apžiūrėti kasmet.