Sukčiai atakuoja daugiabučių namų bendrijas

Vilniaus daugiabučių namų savininkų bendrijos liepos mėnesį sulaukė sukčių skambučių, kuriais bandyta išgauti banko sąskaitos prisijungimo duomenis. Pastatų administravimo specialistai ragina namų bendrijų atstovus būti budriais ir pašaliniams asmenims neatskleisti ne tik su finansais susijusios, bet ir jokios kitos informacijos.

Liepos mėn. vieno sostinės Antakalnio rajone esančio daugiabučio namo savininkų bendrijos pirmininkė sulaukė skambučio „iš FNTT“ (Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos) apie neva galimai neteisėtus pinigų pervedimus, kuriuos reikia „ištirti“. Santariškių rajone esančio daugiabučio namo bendrijos pirmininkė taip pat sulaukė analogiško skambučio, kurio metu „FNTT agentas“ jos paprašė banko prisijungimo duomenų, kadangi neva kažkas iš bendrijos sąskaitos įtartiniems asmenims pervedė didelę pinigų sumą.

Pastatų administravimo įmonės atkreipia dėmesį, kad panašaus pobūdžio skambučių vasarą ypač padaugėjo.

„Daugiabučių namų bendrijų atstovai turėtų būti budrūs ir telefonu niekam jokių su bankų sąskaitomis ar finansais susijusių duomenų neatskleisti. Pirmininkams ir buhalteriams patariame kruopščiai saugoti namų bendrijos el. bankininkystės prisijungimo duomenis, kurie yra dažnas taikinys piktavaliams“, – sako pastatų priežiūros ir administravimo UAB „ADMI“ direktorius Mykolas Miliauskas.

Primenama, kad nei bankų, nei valstybinių institucijų, nei namų priežiūros įmonių atstovai telefonu pateikti banko prisijungimo duomenų niekada neprašo. Visi tokie skambučiai yra sukčių bandymas išvilioti pinigus, ir apie juos reikėtų nedelsiant pranešti policijai.

Apie UAB “Paspirtis” 

UAB “Paspirtis” priklauso pastatų priežiūros įmonių grupei „ADMI“, kurią sudaro UAB „ADMI“, UAB „Naujoji Pilaitė“, UAB „Rasų valda“, UAB „Paskirtis“ ir UAB „Paspirtis“. UAB „Paspirtis” turi didesnę nei 30 metų darbo patirtį teikiant avarijų likvidavimo ir daugiabučių namų remonto paslaugas Šiaulių mieste.